Je libo pravou italskou kávu?

Pokud máte rádi výborné espresso, late nebo cappuccino, vezměte někoho, s kým rádi trávíte čas, třeba do Říma. Kde jinde než právě v Itálii, v jejím hlavním městě, byste mohli užívat konec léta, vychutnávat kávu a zažít nějaké romantické dobrodružství.

Hlavní nával turistů v letní sezóně už pomalu končí, ale na jihu země bude příjemně ještě i na podzim. Řím je na podzim krásný a pro procházky jak dělaný. Také si můžete vychutnat památky, aniž byste si museli vystát hodinové fronty. A když se podzim povede, stihnete i koupání v nedalekém moři. To je krásné i když se počasí trochu pokazí a k pevnině se valí pořádné vlny. Pro suchozemce je to podívaná, která neomrzí.

Na Řím je také krásný pohled z výšky. Můžete si zajít do kopule baziliky sv. Petra a pokochat se úžasným výhledem na Řím a Vatikán. Připravte se na 500 strmých schodů, které je třeba zdolat.

Pokud je to na vás moc, zajděte si na terasu k monumentálnímu památníku Victoria Emanuela II. Za jeden z nejkrásnějších výhledů je považovaný ten z terasy u Kapitolu. Uvidíte právě tu krásnou, antickou tvář Říma, kvůli které se sem sjíždí ročně miliony turistů.

vittorio-emanuele-monument

V rámci posílení cestovního ruchu nabízí město mnoho památek s přístupem zdarma. Podobně si můžete najít i mnoho kulturních akcí, kde nic neplatíte.

A co by to bylo za výlet, bez ochutnávky té pravé pizzy, těstovin nebo rizota či nějaké národní sladké speciality. Paradoxem je, že největší zájem o křupavou a voňavou pizzu je z tureckých restaurací a stánků, které ji mají tak skvělou, že může konkurovat té od Italů, a navíc ji mají nesrovnatelně levnější.

rome

Pokud si chcete nejen skvěle pochutnat, ale vnořit se i do té pravé atmosféry, zamluvte si na večer stůl v restauraci Sacro a Profano. Pizzu tady dělají v klasické peci na dřevo a určitě si užijete i atmosféru restaurace, která je vybudovaná uvnitř bývalého kostela.

Do Říma se dnes dostanete nejlépe letecky přímou linkou z Prahy. Levné letenky řím Levneletenky vás dopraví do historické metropole rychle a také levně.