Jako v bavlnce

V dřívějších dobách neznali nic jiného, než péřové přikrývky. Zkrátka pěkně nadupanou peřinu a polštář, husím peřím. Však se na draní peří mnohdy scházeli nejbližší sousedé a vzájemně si pomáhali. Je pravdou, že asi ne všude tento rituál fungoval. Nicméně péřové přikrývky zajistily komfort a v každém období. Mimochodem i v dnešní době se můžete zabořit do pohodlné postele a přikrýt se podobnou peřinkou. Pojďte se podívat, co v podstatě nabízí současní výrobci, a budete překvapeni, co dnešní moderní technologie nabízí za produkty a v podstatě proč volba husího peří není vůbec špatným rozhodnutím.

péřová přikrývka

Co vás může rozhodně nadchnout:

  • Péřové polštáře a přikrývky se dají vyprat, samozřejmě je třeba se držet doporučení od výrobce.
  • Již jen první dotek svědčí, že se jedná o velmi příjemný materiál sypkoviny, který si bude rozumět s pokožkou, není divu, vždyť se jedná o 100 % bavlnu.
  • Skoro vůbec nic neváží, tudíž se pod peřinou nikdo nebude dusit, že je příliš těžká, skutečně se vyznačuje nízkou hmotností.
  • Dalším bonusem je vysoká hřejivost, což samozřejmě je způsobeno kvalitním zpracováním a prvotřídním husím peřím, které se podle určitých norem rozděluje na další poskytnuté možnosti.
  • Péřové komplety se dají pořídit i na léto a v podstatě si teplotu zregulují tak, že rozhodně uživatel nepocítí teplotní zátěž, ale naopak se velmi dobře vyspí.
  • Výplně odpovídají požadavkům evropských norem a mají odpovídající certifikaci.

polštář péřový

Prošívané peřiny

Pro uživatele je stěžejní i to, že péřové přikrývky jsou šité kazetovým způsobem do tvaru kostek. To má jistý smysl, že se výplň nebude sesouvat na jedno místo, ale tímto způsobem je velmi komfortně rozprostřena po celé délce a pevné švy ji drží na pozici, která je pro ni daná. Díky tomu se dá i pohodlně vyprat, aniž by se husí peří nějak přesunulo do jedné strany. U polštářů se tyto kostky nedělají, ale nicméně se jedná o daleko menší plochu.