Letní (pře)stavba pokoje a jak na ni

Většina lidí, pokud uvažuje nad přestavbou popřípadě výmalbou pokoje/pokojů, směřuje tuto činnost na léto. To totiž nevadí, když necháte dveře delší dobu otevřené a barva lépe zasychá. Kde a po čem se tedy v sezóně přestaveb poohlédnout?
osm černých židlí.jpg
Barevná paleta
V současné době je vévodícím trendem kombinace černo-bílé, která má evokovat luxusní a čistý vzhled. Pokud ale nejste fanouškem pouze černo-bílého stylu, můžete vsadit na další osvědčený trend. Tím je prvek „rozbití“ jednotvárnosti – tedy do čistě bílo-černého designu vsadit naprosto odlišný prvek – sytě červenou sedací soupravu, abstraktní obraz přes polovinu zdi, orientální koberec… Vynalézavosti se meze nekladou. Pokud se Vám ani takový vzhled nezamlouvá a neodpovídá Vaším představám útulného pokoje, je možno vsadit na (v poslední době) také často využívanou barevnou kombinaci bílé s jinou křiklavou barvou – pampeliškově žlutou, pomerančově oranžovou, brčálově zelenou… Stačí si jen vybrat!
poličky na stěně.jpg
Nábytek
Při výběru nábytku je potřeba po určení jeho barevného odstínu zvážit velikost, cenu a pohodlí. Pokud to prostory dovolují, padá výběr většinou na širší postele a dlouhé či rohové sedací soupravy, které slibují větší míru pohodlí. Jejich design se nejčastěji pohybuje v nejnovějším moderním stylu a jeho protikladu – tedy starožitně vypadající kusy, jejichž přítomnost jistou měrou ozvláštní vzhled pokoje v jeho celku. Každý kus nábytku jde přitom sehnat v různých cenových relacích, barevných variacích i rozličných tvarech.

Doplňky
Co se týče doplňků, ukázalo se, že spoustu lidí vsází (podobně jako u postelí nebo pohovek) na velikost a výraznost. Obrazy si můžete koupit nejen zavěšovací ale také opírající se o zeď, kde sahají téměř ke stropu, lustry a světla Vám mohou ve spirálách obtáčet strop, dají se koupit samolepky se vzory na stěny, dveře i nábytek, písmena, ze kterých můžete vytvořit nepřehlédnutelný nápis. To vše je k mání a není výjimkou v dnešních interiérech. Ale ani uhlazený jemný styl nevyšel (a jen tak nevyjde) z módy, a proto můžete vnitřek místnosti dozdobit drobnou soškou, zarámovanou fotografií, kytkou v květináči i svíčkami.
Pokud se na návrh celého pokoje nebo celého bytu/domu necítíte sami, můžete využít rady a pomoci zkušených designerů. Ti Vám pomohou od základních otázek po dodělání nejmenších detailů.

5/5 - (1 vote)