Aby bylo stěhování v Praze úspěšné

Balicí materiál nenechávejte náhodě

Stěhování může svádět k tomu, že jej ponecháme na poslední chvíli, anebo k němu přistupujeme poněkud vlažně. Ve skutečnosti je to životní situace (a mnohdy nesnadná), kdy se zobrazí výsledek našich organizačních schopností, systematičnosti a preciznosti. Čím více těchto vlastností v sobě máme a dáme jim prostor, tím lepší výsledky.

krabice na stěhování

Týká se to i balicího materiálu. Pokud spoléháte na náhodné dodávky papírových krabic ve skladech obchodů, ztratíte zbytečně mnoho času a navíc některé krabice mohou být pro stěhování v Praze zcela nevhodné a mohou se dokonce rozpadat. Problematické je to i s novinovým papírem, tomu se raději vyhýbejte a důvěřujte osvědčené pomůcce, která dnes v logistice dominuje – bublinkové fólii. Fólii opatříte i u stěhovacích firem, stejně tak vám mohou prodat, pronajmout či zdarma poskytnout kartonové krabice, ovšem bezpečné, které se neprotrhnou. Profesionální stěhováci vám mohou doporučit i některé postupy, s nimiž jste se při balení věcí dosud nesetkali, např. kartonovou vlnu, tělíska flo-pak, tenkou pružnou polyetylenovou fólii na nábytek a spotřebiče nebo mechanický odvíječ lepicí pásky.

bublinková fólie, nůžky a lepicí páska

Náhodě nenechávejte ani demontáž nábytku

Moudří lidé vám poradí rozebíratelný nábytek před stěhováním demontovat na dílčí kusy a pečlivě uschovat všechny montážní spojovací díly, např. do sáčku s uzavíracím zipem. Je to z toho důvodu, že se v průběhu přenášení těžkých skříní, stolů či postelí velmi namáhají právě spoje, a ty pak mohou být natolik poškozené, že sníží životnost celé nábytkové sestavy. Markantní je to hlavně u dřevotřískových desek, ale může se to samozřejmě týkat i nábytku z masivu.

Stěhovací firmy mají dnes v popisu práce nábytek rozebrat a znovu smontovat, pokud si to přejete, usnadní vám to práci i starosti, zvláště tam, kde nemáte potřebné nářadí, fyzickou kondici či psychickou odolnost, nemáte na to čas anebo je tato práce zkrátka pro vás velmi složitý rébus.