Koníčky pro muže, které si zaslouží váš čas

Život není jenom práce a povinnosti. Člověk musí žít a leckdy se to musí naučit. Vymanit se s koloběhu každodenního života není jednoduché, ale jedinečné vzpomínky, které si vytvoříte dnes, pro vás budou jednou neocenitelné.

Záliby vám pomohou nejen zahnat nudu, zlepšit si kondici, předcházet vyhoření, vyvážit pracovní a osobní života, ale také získáte nové dovednosti, které se vám mohou hodit i v pracovním životě.
Sekání trávy

Počítačové programování

Vždycky jste měli blízko počítačům a chtěli jste si někdy udělat vlastní program. Dejte se do toho, stanete se nepostradatelným pro svého šéfa a učiní z vás moderního mechanika na vašem pracovišti. Znalost nových technologií vám otevře nové dveře.

Zahradnictví

Tento koníček má hned několik výhod. Zahrada rozšiřuje váš životní prostor, proto je třeba ji udržovat. Díky pěstování zeleniny snížíte své výdaje a budete vědět, odkud pochází jídlo, které dáváte na svůj stůl a zároveň budete mít dobrý pocit s vypěstované rostliny.
Programovací jazyk

Backpacking

Pokud se nebojíte jít za hranice vašeho pohodlí, tak je pro vás „baťůžkaření“ výborným koníčkem. Sbalte si jen to nejnutnější, hoďte batoh na záda a vydejte se pěšky nebo stopem do divočiny. Zkuste pobýt jen sám se sebou nebo s úplně cizími lidmi. Získáte tak neocenitelné zážitky a poznáte spoustu zajímavých lidí. Nehledejte ovšem cíl, najděte cestu.

Tréning přežití

Máte někdy pocit, že země se žene do záhuby a chcete být připraven. Zkuste absolvovat kurz přežití. Naučíte se jak připravit primitivní úkryt z větví, vyrobíte si své vlastní lano, rozděláte oheň nebo si chytíte zajíce k večeři. Sáhněte si na hranici svých možností a zkuste přežít v divočině.

Rybaření

Dej člověku rybu a nakrmíš ho na den. Nauč ho lovit a nakrmíš ho na celý život. Staré přísloví, které je pravdivé dodnes a nejspíš bude platit provždy. Rybaření je fantastická záležitost, při které se odreagujete, přijdete na jiné myšlenky a zároveň vypnete své šílené tempo. Nemusíte se omezovat jen na rybník za vaším domem. Zajeďte si na sever lovit pstruhy nebo na moře a chyťte si třeba mořského žraloka.