Price action je naprostý základ

se et=UTF-8″>

Pokud se alespoň trošku orientujete na forexovém trhu, tak moc dobře víte, že právě price action strategie Trade CZ patří mezi nejoblíbenější. Existuje jich samozřejmě více, avšak právě tato je velmi úspěšná, oblíbená a všeobecně uznávaná. Je tedy dobré, abyste o ní věděli co nejvíce a byli jste schopni ji implementovat do svého obchodování. Seznamte se tedy se základními pravidly této strategie a využijte ji ke svému prospěchu i vy.bankovky v peněžence

Patterny, které vám napoví
Price action znamená, že obchodujete výhradně to, co vidíte. V grafu se snažíte najít jisté situace, jisté patterny, které znáte a dokážete je identifikovat. Na základě jich poté máte možnost předpovědět další průběh grafu. Existuje spousta patternů, které můžete v grafu vidět. Je dobré si je krok po kroku projít, najít si je v grafech a zkrátka si je osahat. Pojdťe se seznámit alespoň s těmi nejznámějšími patterny, se kterými byste měli rozhodně začít.

  • Svíčkové formace – už samotné svíčky nám mohou objasnit, jak budou vypadat svíčky další. Pinbar, engulfing nebo třeba doji, to jsou názvy pro nejčastější formace, které je možné v rámci grafu najít.
  • Dvojité dno a dvojitý vrchol – odrazil se graf dvakrát od stejné linie? Dost možná es bude jednat o takzvanou support resistence zónu, která se vám bude hodit při dalším analyzování odrazů.
  • Head and shoulders, pattern 123, triangle – to jsou jedny z mnoha dalších patternů, kterých si můžete na grafu povšimnout. Projděte si jednotlivé příklady a naučte se tyto oblíbené patterny hledat i v praxi, dost možná vám přinesou zajímavé zisky.

operátor s grafy
Jděte s trhem, ne proti němu
Je potřeba si uvědomit, že my, jakožto retailoví obchodníci, nemáme dostatečnou sílu na to, abychom měnili tok objednávek. Je tedy zcela zásadní držet se grafu, nesnažit se o změnu trendu ani nic podobného. Je potřeba plynout s grafem přirozeně, tak, jak si to vyžaduje. Jedině tak se dočkáte kýženého úspěchu.