S dodávkou na Lužnici

Lužnice je již mnoho let zařazována mezi lehké vodácké terény a je vhodná pro začátečníky. Splouvá se ze Suchdola nad Lužnicí až do Bechyně a každý úsek plavby je něčím zajímavý. My bychom vám ovšem rádi doporučili vycestovat do jižních Čech s pronajatou dodávkou z půjčovny dodávek Praha. Můžete se sem vydat ve větším počtu a naložit na vozidlo sportovní potřeby, které tu jistě využijete, především raft, surf a jízdní kola.

město Tábor

Své putování s dodávkou byste mohli začít ve zmiňovaném Suchdole, přespat můžete v nějakém penzionu a za teplého a slunečného počasí se tu dá koupat a provozovat windsurfing na pískovně Tušť. Až vás tyto aktivity omrzí (pokud vás omrzí), s dodávkou se přesunete do kempu Majdalena. Je dobře vybavený a můžete tu vozidlo odstavit na více dní a vyzkoušet plavbu po řece nádhernými přírodními meandry na Rozvodí Staré a Nové řeky a dále plout po jedno z těchto toků až do Veselí nad Lužnicí. Pro dodávku se snadno vrátíte vlakem.

lužnice v Táboře

Další možností, jak si tu užít báječnou rekreaci, je koupání na Veselských pískovnách cykloturistika podél rybniční soustavy, která odtud směřuje k rybníku Rožmberk. Značnou výhodou této oblasti je písečné říční dno a množství borových lesů, což této oblasti vtisklo jedinečné a působivé klima.

Vodáky velmi oblíbený úsek začíná ve městě Tábor, jde o mírné a příjemné peřeje a balvanité koryto, které se zklidní až po několika kilometrech pod zříceninou hradu Příběnice. Zaparkovat s dodávkou a nocovat můžete v kempu Harrachovka pod Táborem, je to jedno z nejkrásnějších míst na Lužnici.

Zajímavé je i samotné město Tábor, zejména jeho historické centrum s centrálním náměstím, kostelem a radnicí a podzemními katakombami. Nádherný je i výhled na město z kostelní věže nebo z věže bývalého hradu Kotnov u Bechyňské brány. Lužnice vás zkrátka příjemně překvapí a možná, že zatoužíte něco podobného znovu zopakovat.