Touží Vaše děti po zvířátku?

Z vejce se vyklube zvířecí společník
Vypadá jako takové barevné umělohmotné vejce a má téměř shodné rozměry. Jenom není natolik trojrozměrným. Jedná se spíše o plochou verzi „vejce“, s níž však uděláte dětem mnohem větší radost než se skutečným vajíčkem na hniličko.
V tomto zařízení totiž během několika málo minut se na obrazovat namísto vejce objeví malé zvířátko, o něž bude moci jeho majitel pečovat tak dlouho, dokud jej dokáže udržet naživu a šťastné. Péče o něj je tedy velmi podobná skutečně reálné zkušenosti, na rozdíl od fyzicky přítomného zvířecího společníka však nebudete jako rodič muset řešit vzniklý zápach, nepořádek či skutečně zdravotní komplikace, s nimiž si poradí pouze zkušený veterinář.
vejce a nový život
Tamagotchi je tak skvělou variantou do bytu nebo pro jedince, kteří jsou ještě moc malí či nezkušení na to, aby mohli posoudit, zda jsou schopni se o skutečně dýchající zvíře dobře postarat.
 
Vždy s Vámi
Navíc toto elektronické zvířátko mohou děti kdykoli odnést s sebou na jakékoli místo a nebudou díky tomu vyvedeni z místnosti. Svého zvířecího kamaráda nebudou nuceny nikdy opustit, a to ani v noci, kdy si jej s sebou mohou přibrat do postýlky. Nejen Vy coby rodič, ale i Váš potomek tak jistě dokáže ocenit jeho přednosti.
vejce v hnízdě 
Pokud dojde k nejhoršímu…
K již zmíněným výhodám Tamagotchi je pak nutné připočíst ještě jednu další, kterou je možnost „restartu“ zvířátka v případě, že se o něj dítě včas nepostará a ono náhodou zemře. Některé přístroje Vám poté nabídnou možnost nového uvedení zvířete do života od jeho prvních minut a v případě, že přístroj podobnou možnost nenabízí, pak pořizovací cena nového tvoří pouhých pár desítek korun, nikoli tisíce, které byste museli vynaložit na nákup nového živého zvířete (nehledě na fakt, že byste museli okolí a někdy dokonce policii vysvětlovat, jak je možné, že jste se o původního zvířecího společníka nedokázali postarat).