Zábavné hry pro děti s oblečením


Hra na domorodce – v teplém letním období může přijít vhod zábavný večer s dětmi ve stylu domorodých kmenů. Domorodci se odívají velmi sporadicky a toho lze využít v náš prospěch. Z krepového papíru si vyrobíme krátké kalhoty a sukýnku a z tenkých proužků pak už jen ozdobné návleky na paže, nad kotníky, kolem pasu nebo krku. Krepový papír v pestrých barvách tak pouze překryje plavky a domorodci pak mohou přichystat i stylový sváteční pokrm. V letním horku jsou ideální zeleninové saláty nebo ovocné mísy, ovocné šťávy z ananasu, manga, pomerančů a grepů, banánové pudinky, nebo jednoduché tvarohové pomazánky na pečivo, které organismus příjemně ochladí.

tanec domorodců

Únik z pevnosti – naopak v zimě ve vytápěné místnosti, kdy mají děti na sobě více vrstev oděvů, můžeme přichystat týmovou hru jako zábavu na večer trávený na lyžařském soustředění nebo na pronajaté chalupě, kde je více rodin s dětmi, které se navzájem dobře znají. Nejprve děti rozdělíme do několika skupin tak, aby byly věkově pestré. Pak jim budeme vyprávět příběh, že jsme se octli v opevněném hradu, odkud lze uniknout pouze oknem vysoko nad zemí, a jedinou možností je vytvořit pevné lano spletené z oděvů, které mají děti na sobě. Předem určíme časový limit a minimální délku provazu a vyhrává to družstvo, jehož provaz je nejdelší a dostatečně pevný.
děti na lavici

Manekýn – obdobou úniku z pevnosti může být i populární hra, která se často hrávala na dětských putovních táborech. Opět se všichni rozdělí do několika družstev a každé z nich určí ze svého středu manekýna nebo manekýnku. Zábava pak spočívá v tom obléci na manekýna co nejvíce kusů svršků v časovém limitu. Vyhrává to družstvo, jehož manekýn má na sobě nejvíce kusů oděvů. Počítá se každá ponožka, plavky, svetr, mikina, tričko, čepice atd. Doporučujeme hrát v chladnější místnosti, aby se organismus manekýnů příliš nepřehříval.