Začněte s námi šít!

Šití si většina z nás spojuje spíše s dobou před desítkami let, kdy si naše maminky šily samy šaty a oblečení na sebe i na děti. V dnešní době se ale zase dostává do módy a je čím dál oblíbenější především u maminek malých dětí, které dětem šijí oblečení, které je nejen moc pěkné ale navíc i velice praktické, dětem skvěle sedí, díky tomu, že je ušité na míru. Pojďte do toho taky! Co budete potřebovat?

šicí stroj

Šicí stroj

Šicí stroj je základ. Pro začátek vám bude stačit obyčejný rovnosteh, ideálně s pružnými stehy, kterým ušijete v podstatě všechny materiály. Nebude to vypadat jako od profi švadleny ale i tak skvěle poslouží. Pokud budete v šití pokračovat, můžete si pořídit i overlock, který je naprosto skvělý k začištění švů. A ano, šití overlockem vypadá naprosto profesionálně a skvěle! I s overlockem však potřebujete klasický šicí stroj.

jehla a nit

Látky

Různé látky si můžete vybrat dle sebe, na trhu je jich totiž obří množství. Mají úžasný design, často jsou natištěné na zakázku a vypadají naprosto dokonale. Popravdě nebude to o moc levnější než oblečení z marketu, ale na druhou stranu, oblečení si ušijete dle sebe a bude rozhodně kvalitnější. Pokud chcete šít i funkční věci, jako je třeba softshell, začněte nejprve na malých kouscích, vyzkoušejte si stehy a jednotlivé jehly a jak si budete jistí, můžete se pustit do šití kalhot, bund, vest… Máme nekonečno možností, variant, stylů.

nit na stroji

Ostatní doplňky

Určitě se vám bude hodit kvalitní kovová galanterie https://www.prima-obchod.cz/produkty/textilni-galanterie/kovova-galanterie v podobě zipů, cvočků, spon. Na některé věci budete potřebovat i podžehlovací výztuhy, které ale koupíte až ve chvíli, kdy je budete potřebovat především proto, že jsou různé gramáže, oboustranné, jednostranné. Variant je spoustu a každá je vhodná na něco jiného. Nebojte se nechat si poradit od maminky nebo od někoho kdo v současné chvíli šije, protože každá rada vás posune o kus dál.