Koberce do bytu


I když existuje mnoho odpůrců koberců, stále více lidí je má spíše rádo, než aby je kritizovalo. Koberec je při správném výběru nejen příjemný na pohled, ale také na dotek. Navíc dokáže udržet mnohem větší část tepla než pouze holá podlaha, a to až o čtvrtinu. Pokud si tedy do každého pokoje pořídíte alespoň malý kobereček, máte jistotu, že ušetříte nějakou tu korunu navíc za vytápění. Také budete mít výhodu v tom, že i když budete hodit po bytě bez ponožek nebo pantoflů, budete mít jen malou šanci, že se nachladíte od nohou.
staré piano
První a nejdůležitější věcí, kterou asi každého potencionálního kupce koberce zajímá je bezesporu cena. Ta bývá pochopitelně různá. Záleží jak na velikosti koberce, tak i na materiálu, ze kterého byl vyroben. Kdo chce ušetřit, ten sáhne po syntetickém typu. Nevadí-li vám si ale za kvalitu trochu připlatit, určitě vám více budou vyhovovat po všech stránkách kvalitnější koberce z přírodních materiálů. Mezi ty se řadí například vlna, bavlna, případně hedvábí. Můžete také udělat kompromis a koupit domů kombinovaný koberec. Tedy takový, který je z části vyroben ze syntetických a z části z přírodních vláken.
černá pohovka
I když jsou koberce ze syntetických materiálů levnější, neznamená to, že jedinou jejich výhodou je právě cena. V mnoha ohledech jsou naopak mnohem lepší než jejich přírodní alternativy. Neusazují se v nich roztoči a další podobní paraziti, takže jsou ideální pro obydlí, kde bydlí alergici. Co se týče mechanických vlastností, tam už to tak slavné není. Relativně brzo se prošlapou a nejsou tak příliš vhodné do míst, kde by byly přespříliš zatěžované. I koberce z přírodních surovin je možné vcelku rychle chozením zdeformovat, ale přírodní vlákna na rozdíl od těch syntetických mají schopnost dostat se zpátky do předešlé formy. Jejich čištění však není žádný med, a navíc je to i drahé.