Kouzelný malý byt

Někdy prostě není zbytí a musíte žít v malém bytě. Dostat ale vše potřebné k životu do malých stísněných prostor není nic jednoduchého, ale určitě se to dá. Základem všeho je vymalování bytu. To by mělo být co v nejsvětlejších barvách, která celý prostor opticky zvětšuje. Do pokoje by mělo jít také hodně světla. A jak rozmístit nábytek? Nejdůležitější je počítat s každým kouskem bytu. S každým volným místem. A myslet prakticky. V nejrůznějších domech nábytku dnes už nabízejí i hotové návrhy, s nápady na vybavení malého prostoru.
praktický nábytek
Nechte se inspirovat i jimi.
Obývací pokoj, který má být zároveň také ložnicí nebo i dětským pokojem musíte chytře promyslet a pak rozmístit vše tak aby se vlezlo. Postele vybírejte jen takové, které mají i úložný prostor. Tam se totiž dá uložit spousta věcí a nezabere to žádný prostor navíc. Když potřebujete stolek, nebo psací stůl, vybírejte také takový, do kterého se dají uložit věci, tedy nejlépe takový, který má hodně šuplíků. Velmi praktická je také rozkládací pohovka, která přes den může být složená, v prostoru je tak více místa a vy ji roztáhnete až večer ke spánku. Také je to velmi vhodné pokud si často zvete návštěvy. A ke všemu pohovky mají také úložné prostory. Pro děti je zase dobré pořídit postel patrovou a do prostoru pod postelí umístit třeba psací stůl nebo hrací koutek. Dítě tak získá své soukromí. Kolem můžete ještě dát například závěs, pro ještě větší klid.

Skříně jsou v tomhle případě velmi dobré vyrobené přímo na míru vašemu zbývajícímu prostoru. Pokud ale nejsou finance, nevadí. Dá se to vyřešit. Využijte prostor na stěnách až ke stropu. Tam se dají namontovat všelijaké skříňky a poličky a rázem máte další úložné prostory. Naštěstí je opravdu velký výběr v obchodech.
kachlová kuchyně
Do kuchyně vybírejte malou kuchyňskou linku, s předurčeným místem pro sporák. Mikrovlnou troubu připevněte na držáky na stěnu, aby nezabírala místo na lince. Jídelní stůl musíte přizpůsobit prostoru, postačí malý a židle zvolte skládací, to ušetří také nějaké místo.
I s opravdu malým prostorem se dá skvěle pracovat a určitě s trochou snahy vykouzlíte i s málem velké věci. Ať se vám krásně a příjemně bydlí.