Obliba těžby Litecoinu stoupá, pro ostatní kryptoměny je vážným konkurentem

Kryptoměny jsou součástí tohoto světa již mnoho let a jistě se každý z vás setkal s pojmem „Bitcoin“. Na zpravodajských serverech se objevuje poměrně často a mnozí z vás se o něm dozvěděli i podrobnější informace. Není ovšem žádným tajemstvím, že tato měna není ve virtuálním světě osamoceným prvkem. Má více konkurentů a jedním z nich je Litecoin.

finanční vzestup

Původně vznikl jako levnější varianta Bitcoinu a někteří zasvěcení lidé jej přirovnávají ke stříbru, zatímco Bitcoin ke zlatu. Litecoin je měna, která se ve shodném principu jako u ostatních virtuálních platidel tvoří těžbou, její podstatnou výhodou je rychlost transakcí a minimální převodní platby. Převody jsou v podstatě anonymní a jde pouze o zanedbatelné částky jedné tisíciny hodnoty měny. Poplatky také nejsou závislé na celkovém transakčním objemu. Mimochodem, např. PayPal odebírá za každou transakci poplatky ve výši tří procent.

podnikat s financemi

Litecoin má velký potenciál do budoucna

Pokud bychom se měli zmínit o rychlostech pohybu kryptoměny, u těžby litecoinu je to čtyřikrát vyšší rychlost ve srovnání s Bitcoinem – tam se těžební blok vždy vygeneruje po deseti minutách, kdežto jeho „stříbrný“ konkurent jej má k dispozici již po 2,5 minutách. Samotný proces těžby je u této měny také usnadněn odlišným algoritmem, lépe se tedy těží, než bitcoinovým scriptem SHA-256.

šifrovací mince

Dalším podstatným pozitivem je jeho potenciál do budoucna. V době, kdy tato kryptoměna vznikla, byla výpočetní technika na poměrně nízké úrovni, jednak nebyla mezi lidmi natolik rozšířena, a pak bylo hardwarové vybavení většinou pro těžbu nedostačující. V současné době je stále populární Bitcoin, už kvůli nechtěné masivní reklamě v masmédiích, nicméně jeho „stříbrný“ konkurent již není tak ukrytý v pozadí, jako před několika lety. Kryptoměny se však vyrábí postupně, je to z toho důvodu, aby byl dodržen princip obchodování v krocích. Kdyby totiž byla vyrobena tato měna naráz, způsobilo by to její devalvaci a konec sledování reakcí na trhu v závislosti na nabídce a poptávce.