Praktická ozdoba balkónů, teras i obchodů

Markýzy na terasu nejsou jen ryze praktickým, ale také krásným estetickým prvkem, který podtrhne vzhled vašeho domu. Jistě jste i vy sami mnohokrát obdivovali nevšední tváře domů anebo obchodů opatřené markýzou se zajímavým vzorem. Přitom pořídit si domů markýzu je snadné a také i docela levné. Pokud tedy toužíte po nějakém venkovním přístřešku u vašeho domu a zvažujete pořízení pergoly, tak uvažte, zda by její funkci stejně dobře nezastala třeba i markýza, kterou si pořídíte rychleji a za méně peněz.

oranžová markýza

Nicméně pokud jde o zmíněné finance, tak je potřeba říci i to, že při výběru markýzy se rozhodně vyplatí vsadit na kvalitu. Tato investice se vám pak v několik směrech vrátí. V první řadě si můžete být jisti tím, že vybraná látka po několika letech užívání nevybledne a nezšedne, což se u levných modelů stává poměrně často. Rovněž by neměla povolit a podlehnou jiným deformacím.

pruhovaná látka

Nicméně kvalitní látka není jen krásná na první i druhý pohled, ale má navíc i vlastnosti, které chrání vaše zdraví. Pokud jde o stínění před sluncem, tak by vám markýza neměla poskytnout právě jen stín, ale také dostatečnou UV ochranu, aby nedošlo ke spálení vaší pokožky právě v době, kdy budete odpočívat ve stínu markýzy. U nekvalitní látky rovněž hrozí, že neudrží déšť a bude protékat. V první řadě je proto vždy vhodné si dobře rozmyslet, o jaký typ markýzy stojíte, zda bude fungovat jako pevný přístřešek anebo zda bude zatahovatelná, zda by měla sloužit nejen jako ochrana proti slunci, ale také proti dešti (musí mít určitý sklon) a jak by měla být veliká. A jakmile si toto všechno ujasníte, tak neváhejte vsadit na kvalitu.

přední markýza

Rozhodně se na tomto místě nevyplatí šetřit, neboť se vám případná sleva může prodražit tím, že po několika letech budete kupovat další novou markýzu. A vy přece chcete, aby byl na váš přístřešek nejen krásný pohled, ale také aby dobře sloužil svému účelu, že?