Výběr univerzity

Nikomu se dnes nechce pracovat rukama je to také dáno trendem, který vytvořila naše společnost. Pokud člověk zadá do vyhledávače slovo práce nevyjede mu žádná manuální ani žádné stroje, ale zejména počítače, lidi v oblecích, vědci a jiná odborná zaměstnání. Přitom manuální práce není nic špatného, ustupujícího nebo jinak poškozujícího. Zkrátka je důležitá a nezbytná jako každé jiné zaměstnání.
cornell univerzita

Přesto většina středoškoláků, jejichž rodiče je hodlají finančně podpořit v dalším studiu míří na vysokou školu. Možná někteří s nadějí, že aspoň ten vysokoškolský systém zůstal nedotčen a má pořád své kvality. O to větší zklamání je, když člověk přijde na svou první zkoušku a zjistí, že se zde opisuje stejně jako ve druháku na střední škole a všem je jedno, že si vlastně student z hodiny nic neodnese.

I přesto by se člověk neměl nechat odradit a pokud se rozhodne studovat vysokou školu neměl by to brát jako další roky volna, ale jako časovou a finanční investici do sebe. Kdy se zdokonalí v určitém směru a zajistí si tak lepší místo ve společnosti a lepší plat.

Prvním krokem k úspěšnému přijetí na univerzitu je podání přihlášky. Nejprve bychom si však měli zjistit co chceme studovat a kde se tento obor vyučuje. Nejvhodnějším místem, kde prozkoumat nabídku aktuálních oborů je Gaudeamus. Což je veletrh vysokých škol v Brně, kde si každý student může zjistit dostatek informací o dané studium a získat veškerá potřebná data jako datum přijímacích zkoušek, den otevíracích dveří a případné uplatnění z oboru.
studentka s pastelkami

Poté co si vybereme obor a město je také třeba prozkoumat web dané univerzity a případné předměty, které jsou v rámci daného oboru vyučovány. Poté už jen stačí pomocí e-přihlášky vyplnit žádost a podat přihlášku. Jedna přihláška nás vyjde na 500 Kč, ale zde se nevyplatí šetřit, jelikož se jedná o naši budoucnost. Navíc díky neomezenému počtu podaných přihlášek můžeme zvýšit své šance na úspěch.