Na správný obal nezapomínejte

Ani v době elektronické komunikace a rychlých dopravců, kteří doručují zásilku přímo do rukou adresáta, nesmíte opomenout také správnou obalovou techniku. Obálka na dopis nemusí být jen papírová. Také plastová obálka by měla mít své místo ve vaší zásuvce.

obálka

Nikdy nevíte, kdy ji budete potřebovat
Pravdou je, že elektronická komunikace už dávno převálcovala psaní dopisů. Email, Skype, nebo chat na sociální síti mnoho papírové korespondence již plně nahradili. Ale pošlete snad oděvy, nebo dárky k Vánocům emailem? Nebo potřebujete poslat hedvábný šátek, který si u Vás zapomněla kamarádka, když u Vás trávila prázdniny? Není zbytí. Budete muset využít služeb pošty, nebo jiných dopravců, aby drobnosti doručil.

Jak to provedete?
Zapomenutý šátek Vaší kamarádky jen tak zabalíte, jako se balí dárky? Nebo budete shánět malinkou krabičku, abyste šátek do ní uložili? Nebo se jej budete snažit nacpat do papírové dopisní obálky? Kdepak, ta by se roztrhla. Nyní by se Vám perfektně hodila plastová obálka! Proto by neměla chybět ve Vaší zásuvce, kde máte dopisní papíry a psací potřeby, včetně poštovních známek.

plastová obálka

Plastová obálka poskytuje i jinou možnost použití
Samozřejmě, že zásobu pevných plastových obálek nepotřebujete mít velkou zásobu. Ale nenapadlo Vás třeba to, že pevnosti a kvality plastových obálek nemusíte využívat jen při posílání drobných neskladných drobností? Co když pro ně najdete využití přímo v domácnosti? Barevnost a rozmanitá velikost by našla uplatnění, nemyslíte? Nic Vás nenapadá? Třeba v oddělení šití na knoflíky, nitě, nebo různé drobné předměty, které by se jinak válely po šuplíku. Ani na doklady, které musíte po celý život uchovávat v jejich původní podobě, jako je rodný list, oddací list, a tak podobně, nejsou špatné. Když se sami zamyslíte, určitě pro kvalitní plastové obálky najdete využití sami bez nápovědy.