Bydlete ve svém

Komu by se nelíbila představa svého domečku s malou zahrádkou a vším, co jste si celý život představovali? Ale ve Vašich vysněných představách jistě nikde nejsou všechny ty starosti spojené s pořízením nemovitosti, jako je třeba vůbec základní výběr, jestli si domeček postavíte podle sebe, nějaký koupíte nebo dokonce nějakou starou chatku si zrekonstruujete k obrazu svému. Všechno má své pro a proti – a to samozřejmě platí také při výběru Vašeho budoucího domova.

architektura

Většina lidí si představují svůj ideální dům v lokalitě, která je dobře dostupná, i z hlediska městské hromadné dopravy. I podle těchto kritérií se lidé často rozhodují, jestli koupit dům přímo ve městě či kousek za městem, kde už budou mít více klidu a bude tam také lepší a čistější vzduch jak pro ně, tak pro jejich děti.
Je mnoho způsobů, jak si nový dům pořídit, nejjednodušší je si prostě vybrat již nějakou hotovou novostavbu, se kterou nebudete mít už jinou práci než tu, kam umístíte lampu a kde budete mít televizi. Už nemusíte myslet na přípravu, stavbu či následnou kolaudaci celého domu. Jenže samozřejmě i tahle úspora něco stojí. To, že to za Vás někdo vyřídil je již započítáno do celkové ceny domu. Záleží tedy na Vás, jestli Vám tyto starosti stojí za to, aby se Vám podařilo něco ušetřit.

rodinný dům

Můžete si tedy postavit domeček také podle sebe a prakticky svépomocí. Musíte ale počítat s tím, že stavba takového domku se Vám protáhne na několik let, ale úspora bude tím pádem značná. Jestli jste na to připraveni a toužíte po tom, mít domek zcela podle svých představ, tak se do toho vrhněte, počítejte ale s tím, že volný čas pro Vás bude na příštích pár let nedostatkové zboží.

nemovitost

Menší starosti můžete mít, když se rozhodnete domek zrekonstruovat. Můžete si jej taky zhruba rozdělit dle Vašich představ, nicméně, vždy Vás může něco zaskočit, jak to u těch starších domů bývá, takže doporučujeme před koupí takového domku vše pořádně prozkoumat.
A pak už jediná starost bude, jak se co nejrychleji přestěhovat.