Žehlení, povinnost nebo relax?

Žehlení patří buď mezi oblíbené činnosti, u které se dá i relaxovat nebo ho z duše nenávidíme. Pokud patříte mezi první skupinu, pak jste šťastlivci. Převážná většina žen, nejspíš kouzlu žehlení nepropadla. Mnoho z nás si snaží práci ulehčit tím, že žehlíme jen takové kousky, u kterých je to opravdu potřeba. Jsou, ale takoví nadšenci, kteří by bez vyžehleného spodního prádla, do ulic nevyrazili. Ať je to tak, či tak, žehlení nemine nikoho. Můžeme se tuto činnost alespoň snažit zpříjemnit si a být rádi, že po vzoru babiček, nežehlíme prádlo, žehličkou naplněnou horkým uhlím. Dnes již naštěstí máme na výběr z mnoha modelů. Nejoblíbenější žehličky jsou napařovací. Pára nám žehlení usnadní a urychlí. Cena těchto žehliček není nijak vysoká. Mnoho modelů má ještě další doplňkové funkce.

napařovací žehličkaAbychom si žehlení usnadnili, musíme začít už u praní prádla. Při praní je vhodné snížit počet otáček. Textil se tolik nepomačká. Pokud použijeme aviváž, prádlo bude měkčí a půjde snadněji vyžehlit. Při věšení, prádlo nejdříve vyklepejte. Košile je vhodné k usušení pověsit na ramínka. Pokud necháte prádlo příliš přeschnout, před samotným žehlením, ho lehce pokropte vodou. Pokud jde o výběr samotné žehličky, neměli bychom ho podceňovat. Těžká a do ruky špatně padnoucí žehlička, nám práci neusnadní. Proto vybírejte takovou žehličku, která vám velikostně i váhově bude do ruky vyhovovat.
historické žehličky
Abyste mohli výběr lépe posoudit, zajděte raději do obchodu, žehličku vyzkoušet. Jestli se s napařovací žehličkou nespokojíte, může pro vás být dobrým řešením, nákup parní stanice. Abyste měli jistotu, že žehlička bude dostatečně účinná, vybírejte přístroje s větším příkonem. I žehlící plocha ovlivní kvalitu žehlení. U některých modelů, v nižší cenové relaci, bude použit na žehlící plochu nerez nebo teflon. Dražší přístroje budou opatřeny plochou keramickou nebo smaltovanou. Oba materiály mají delší životnost.