Pes není věc

Ještě stále se často setkáváme s mylnou představou, že pes není víc než domácí mazlíček. Každý pes však, daleko více než kočka, nebo nějaký drobný domácí hlodavec, vyžaduje svědomitou péči, vhodnou stravu, pravidelný výcvik, ale hlavně Vaši každodenní přítomnost.

krmení psa
Výchova a péče

Dalo by se říci, že malý „ratlík“ bude přidělávat méně starostí, věřte ovšem, že vyžaduje zase naprosto jiný druh pozornosti, kterou byste mu neměli odpírat – jinak by se pejskovi nedařilo.

U větších psů není o čem diskutovat, potřebují Vás denně. Pokud nemáte velkou zahradu, ale pouhý kotec, pak byste měli chodit venčit pravidelně každým dnem až několik kilometrů, nebo (záleží ovšem na psovi) můžete rovnou chodit běhat. Pes potřebuje aktivní vyžití. Ve městě si lze najmout hlídače, který psa obstará, vyvenčí a nakrmí, ale vzhledem k tomu, že se jedná o velice sociální stvoření, zvykne si na určitou osobu a jen nerad si bude zvykat na osobu novou. S tím je třeba počítat, ten, kdo se psem tráví nejvíce času, se stává jeho oblíbencem a zároveň v něm budí největší respekt. Především v městských parcích působí nevychovaný pes opravdu špatným dojmem. Dbejte tedy na správnou výchovu, ideálně pod vedením odborníka. Jestliže na psa nebudete mít čas, raději si jej ani nepořizujte.

Pes učí i Vás. A to především větší zodpovědnosti. Ne nadarmo si mnohé mladé páry nejprve pořizují psa – díky kterému zjišťují, jak obtížný může být společný závazek a výchova svéhlavé bytosti.
vycházka se psem

Novinky pro psy
Otevřenost dnešní doby přichází s úžasnými zařízeními, nikoli pouze pro lidi, ale už se čím dál častěji zaobírá také spokojeností našich čtyřnohých věrných kamarádů. Kromě, kam můžete psa uschovat, když už není zbytí, existují také specializované psí salóny. Návštěva takových salónů je pro Vašeho mazlíčka slastnou záležitostí, ale připravte se, že každá služba něco stojí. Můžete pejskovi dopřát prvotřídní wellness péči, zastřižení srsti, učesání, vykartáčování, lázeň a mnoho dalších rozmilých aktivit.