Stěhování Praha – to je náročný životní krok

Stěhování je nesnadný životní krok a na některých webových stránkách se můžete dočíst, jak jej v poklidu zvládnout, bez emocí, bez stresu a zdravotních komplikací.

Nebuďte na to sami

Víte, co je v lidském životě nejhorší? Osamělost a opuštěnost. Izolovaný člověk, který je stranou zájmu ostatních, se cítí frustrovaný a má pocit, že je vše nad jeho síly. Stěží zvládá každodenní úkony v domácnosti. Do psychických potíží se ovšem mohou dostat i lidé společensky angažovaní a jedním z takových případů je stěhování vlastními silami. Každý, kdo má něco podobného za sebou, vám potvrdí, že vás čeká sled náročných úkonů počínaje úředními záležitostmi přes balení a přemísťování těžkých předmětů až po jejich vybalování a úklid.hustý provoz na dálnici Situaci mohou zhoršit i neočekávané problémy, jako je nemoc, porucha výtahu, problémy s parkováním, technická závada na vozidle, nebo odmítnutí pomoci známého ve stěhovací den.
Důležité je ulehčit v obtížné životní situaci a rozdělit práci na bedra těch, kteří mají potřebné vybavení, zkušenosti, ale hlavně jsou psychicky odolní a schopni si poradit v každé situaci. Uvědomte si také, že musíte po stěhování všechny věci vybalit, uklidit na své místo, a kromě toho zařídit „úřední kolečko“ spojené se změnou bydliště (přepis záloh energií, zaměstnavatel, lékař, nový občanský průkaz atd.)jízda kamionu za deště

Odpočívejte

Na co se často zapomíná, je odpočinek. Stěhování Praha se někdy podobá rozjetému kolotoči, jehož setrvačnost nedovolí jeho průběh zastavit, a stává se, že brzy dojdou síly. To bývá velmi často v nevhodnou chvíli, kdy jste zavaleni hromadou papírových krabic a k ideálnímu stavu zařízení bytu je daleko. Nepracujte od rána do večera na jeden zátah, po několika hodinách si dopřejte pauzu, vyjděte ven na procházku, nadýchejte se čerstvého vzduchu, zajděte na oběd nebo na večeři, kupte si něco pro radost, objednejte si pizzu, uvařte kávu a poslouchejte příjemnou muziku. Odložte mobil a nesledujte nepříjemné zprávy v televizi a radujte se z toho, že máte to nejhorší již za sebou.